Lokalita

Zvětšit mapu

Město Říčany

Město Říčany  se nachází v okrese Praha-východ, kraj Středočeský, při hranici hlavního města Prahy zhruba 20 km jihovýchodně od jejího centra. Počet obyvatel evidovaných v roce 2012 činil 13 856. Říčany protéká Rokytka a Říčanský potok, na jehož toku se ve městě nacházejí rybníky Marvánek a Mlýnský rybník. Město Říčany se rozložilo v  mírně zvlněné, zalesněné krajině.  Je místem k příjemnému bydlení a zaujme rovněž svou bohatou historií. Podle Hájkovy kroniky se první zmínka o Říčanech vztahuje k roku 748, kdy byla svedena bitva o říčanský dvůr.
Mezi nepřehlédnutelné architektonické památky patří zřícenina kdysi honosného hradu z doby posledních Přemyslovců, později obsazeného husity. Na náměstí, jehož půdorys je pro svou vzácnou ranně gotickou parcelaci předmětem památkové ochrany, najdeme kostel sv. Petra a Pavla. Klenby nenápadné kaple v jeho interiéru zdobí fresky z doby kolem r. 1400. Nedaleko objevíme Mariánský sloup z roku 1699. Zámku se podobá Olivovna, založena v roce 1890 manželi Olivovými jako vychovatelna pro zanedbané a opuštěné děti. Dnes slouží jako dětská léčebna respiračních chorob.

Odkazy na fotografie a oficiální stránky města Říčany:

Letní fotografie 1Letní fotografie 2

Místo výstavby

Lokalita pro výstavbu se nachází na JV okraji a navazuje na výstavbu individuálního bydlení. Z místa je výhled na nedaleký zalesněný vrch. Za lokalitou je podle územního plánu nezastavitelná část, takže zde nemůže vzniknout velký satelit jako v jiných částech.

Nedaleko lokality s nachází centrum Oáza s halou, venkovním bazénem, saunou, tenisovými a beach-volejbalovými kurty a restaurací.

www.oazaricany.cz/sport-a-relax/
 

Asi 200 m od lokality se nachází soukromá česko-anglická školka Magic Hill.

www.magic-hill.cz
 

Asi 350 m  od lokality se nachází soukromá česko-anglická školka Landie.

www.landie.cz

Dopravní obslužnost

Říčany leží na železniční trati 221( Praha – Benešov u Prahy). Prochází jimi silnice č. 2:  Praha – Kutná Hora – Pardubice, silnice č. 101: Jesenice – Úvaly u Prahy, vychází z nich silnice č. 107:  Říčany – Velké Popovice – Týnec nad Sázavou. Napojení na D1 – exit 11.

Námi nabízená výstavba se nachází v bezprostřední blízkosti autobusových zastávek Říčany – Marvánek (busy č. 469, č.494 – spojení se žel. stanicemi Říčany nádraží či nádraží Světice), autobus.zastávky Říčany – Voděradská (bus č.428 Mukařov – Jesenice). Pěší vzdálenost vlakového nádraží je necelé 2 km. Dostupnost dálnice D1 činí 5 minut jízdy automobilem.

Plugin from the creators ofBrindes :: More at PlulzWordpress Plugins